Zdjęcia z wczorajszego startu Falcona 9 / SES-11 / Echostar-105

Falcon 8 / Echostar-105 / SES-11

Tylko kilka sztuk. Po raz pierwszy próbowałem zdjęcia z długim czasem naświetlania w czasie dnia. Efekt jak widać przeciętny – po zamontowaniu trzech filtrów ND winietowanie przerażające co spowodowało że musiałem zwiększyć ogniskową. A do takiej ogniskowej byłem za blisko – następnym razem muszę się odsunąć kilka kilometrów.

No i najważniejsze – nowa restauracja. Jest genialna, duży wybór piw (choć nie tak duży jak w World Of Beer, ale za to większość jest lokalnych), jakieś tam podstawowe dania barowe, przystępne ceny. Będzie oblegana.

Aha – ten statek na zdjęciu wyszedł z portu i zatrzymał się. Poczekał na start i dopiero potem wyruszył na Bahamy. Ludzie musieli być bardzo zadowoleni!

Related Post

 • Paweł Jemielity

  Oglądałem ten start dziś rano i wg mnie lądowanie nie było standardowe. Pierwszy człon wszedł w atmosferę ze znacznie większą prędkością niż normalnie. Widać było nawet jak się tytanowe lotki rozgrzały. Dodatkowo z dysz ładnie się iskrzyło…
  Czy to było planowane? Czy może znowu testowali graniczne parametry rakiety?

  • Marek Cyzio

   Kto ich wie… SpaceX stale próbuje czegoś nowego. A jako że pierwszy stopień i tak idzie na żyletki po tym locie (bo block 3 jak do tej pory potrafi polecieć max dwa razy), to nie zdziwił bym się gdyby firma spróbowała delikatnych zmian w planie lotu. Lotki rzeczywiście żarzyły się bardziej niż kiedykolwiek.

   • Marcin Jesień

    To w tym locie były użyte tytanowe lotki? Wydawało mi się ,że zwykłe aluminiowe.

    • robert

     lotki były aluminiowe

   • marxxred

    A ja słyszałem że 2-3 razy.

    • Marek Cyzio

     Jak na razie wszystkie Block 3 po drugim locie SpaceX trzyma na zewnątrz, nawet za bardzo nie pozabezpieczane – widać że nie planują jeszce jednego lotu.

  • kasder

   Lotki były aluminiowe. Trzeba też wziąć pod uwagę, że lot odbywał się w ciemnościach, stąd takie widowiskowe wrażenia podczas wchodzenia w atmosferę.

 • Pengos

  Fajny kapitan 🙂 Pewnie sam też chciał pooglądać…
  A tak na serio to może kwestia zakazu szwendania się po okolicy przed startem?

  Dziwnie się oglądało ten start – tu brak transmisji, tu iskrzenie, jakoś tak faktycznie nietypowo.