Dziś następny test VSS Unity

Następny test VSS Unity z włączonym silnikiem. Dziś będą próbowali poleciec wyżej i szybciej. To że test jest tak krótko po poprzednim wskazuje na to że w czasie poprzedniego nie zaobserwowano niczego niepokojącego.

I mamy następny wyścig – kto pierwszy przekroczy 50 mil (~80 km) z ludźmi na pokładzie – Bezos czy Branson. A potem 100 km, choć to może być poza zasięgiem VSS Unity. Na kogo stawiacie? Obaj miliarderzy twierdzą że nastąpi to w tym roku. Rakieta Bezosa bez problemu osiąga tą wysokość, problemem jest wsadzenie do niej pasażerów. VSS Unity odwrotnie – ma w środku dwie osoby od początku, ale mozolnie mu idzie osiąganie tych wysokości. Poza tym trzeba chyba rozróżnić pomiędzy lotem pilotów testowych a lotem kosmicznych turystów, choć Bezos też pewnie na początku wystrzeli jakichś „pilotów” (choć pilotowania to oni nie będą mieli za dużo). To co? Jakby trzeba było postawić pieniądze, to na kogo byście stawiali w tych czterech kategoriach:

  • 50 mil / piloci testowi
  • 100 km / piloci testowi
  • 50 mil / turyści
  • 100 km / turyści

Edycja – test się udał, było i odpalenie silnika i podwinięcie skrzydeł. Czekamy na film z testu 🙂

Edycja 2 – prawie na 35 km się dziś wznieśli. Niby bardzo wysoko (trzy razy wyżej niż normalnie latają samoloty pasażerskie) ale nadal do 82 km to jeszcze bardzo, bardzo daleko. A do 100 km to jeszcze dalej 😉

Edycja 3 – słabej jakości ale niezwykle ciekawe Video:

Edycja 4 – video w lepszej jakości:

Inne posty które podobno są związane z tym: